به مناسبت هفته جهانی شیرمادر مادران وپرسنل بیمارستان سلمان فارسی تجلیل شدند

25 امرداد 1396
دربازدید از بخش های نوزادان ومادران بیمارستان سلمان فارسی مطرح شد:تغذیه با شیرمادر غیرقابل جانشین بوده که سلامت و بقای کودک را تامین می نماید.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:پزشک مسئول واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت بیان داشت از امتیازات استثنایی شیرمادر ارتباط عاطفی مادر و کودک به هنگام شیردادن و تاثیر شگرفی است که بر رشد عاطفی ، ذهنی و روانی کودک دارد. همچنین شیرمادر بهترین غذایی است که می توان به نوزاد داد و هیچ غذا یا نوشیدنی دیگر جای شیرمادر را نمی گیرد و تغذیه با شیرمادر امری طبیعی – جهانی و غیرقابل جانشین بوده که سلامت و بقای کودک را تامین می نماید.
دکترطیبه احمدزاده اضافه کرد: شیرمادر حاوی موادغذایی برتری بوده که باعث محافظت در مقابل بیماریها و تکامل بهتر شیرخوار می شود به همین دلیل براساس شعار سازمان جهانی بهداشت نامگذاری هفته جهانی شیرمادردر سال جاری باعنوان " حمایت همه جانبه از مادران برای تداوم شیردهی ، باهوش و قوی با شیرمادر" تعیین گردیده است وبایستی حمایتهای لازم از طرف همسر و سایر اعضای خانواده انجام شود و آرامش مادر را فراهم نمایند تا مادر با خیالی آسوده به نوزادش شیر بدهد.
به مناسبت هفته جهانی شیرمادر بازدید مشترکی با حضور مسئولین مرکز بهداشت شهرستان و مدیر داخلی ومسئولین بخشها ی بیمارستان سلمان فارسی  از مادران زایمان کرده در بخشهای زنان ، زایشگاه ، نوزادان بخش مراقبتهای ویژه نوزاد ، هتل مادر و واحد واکسیناسیون بعمل آمد و با اهدای گل و شیرینی به مادران و  پرسنل این بخشها این روز را گرامی داشتند.


کلمات کلیدی:
سلمان     فارسی     احمدزاده     شیرمادر    
تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >