در مدارس دخترانه مقطع متوسطه انجام شد:افتتاحیه اجرای طرح مکمل یاری مگادوزویتامین D در شهرستان بوشهر

15 آبان 1395
کارشناس بهداشت مدارس وجوانان مرکز بهداشت گفت: طرح مکمل یاری مگادوز ویتامین D در مدارس دخترانه مقطع متوسطه اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:ویتامین D یکی از ویتامین های محلول در چربی است که به جذب کلسیم و در نتیجه استحکام استخوان ها، دندان ها و عضلات کمک می کند.
دربسیاری از افرادی که با کمبود ویتامین D مواجه هستند نشانه ای دیده نمی شود یا نشانه های مبهمی از خستگی یا درد عمومی وجود دارد اما در مواقعی که کمبود شدید باشد به آسانی در تغییر شکل استخوان ها قابل مشاهده است.
علاوه بر مصرف ویتامین D  قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید هفته ای دوبار به مدت ۲۰ دقیقه و مصرف ماهی، تخم مرغ، لبنیات ،غلات و میوه ها می تواند در جبران کمبودهای این ویتامین در بدن موثر می باشد.
کمبود آهن و کم خونی  نیز ناشی از آن در سنین بلوغ کاهش سرعت رشد ضریب هوشی، ‌قدرت یادگیری و کاهش ظرفیت کاری را به دنبال دارد.
بر این اساس  اجرای طرح مکمل یاری و تغذیه دانش آموزان دختر مقطع متوسطه با ویتامین دی در مدارس  شهرستان بوشهر به اجرا درآمد.
10 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح مکمل یاری مگادوز ویتامین D
کارشناس مسئول بهداشت مدارس وجوانان در این باره اظهار کرد: در مراسم افتتاحیه آغازاین طرح که با همکاری آموزش وپرورش در مدرسه دخترانه رضوان برگزار شد 10 هزار دانش آموز دختر بوشهری ، مکمل ویتامین D دریافت  کردند.
پریوش جوانشیر افزود: این طرح در طول سال تحصیلی و هرماه یک عدد مگادوز ویتامین D و به مدت ۱۶ هفته دراختیار دانش آموزان دخترمتوسطه اول و دوم قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: با توجه به نیاز بیشتر دختران به ویتامینD  در دوران بلوغ ، مصرف ناکافی و نامناسب آن همچنین نقش ویتامینD  درجذب کلسیم و کمبود آن در دختران ،این طرح در مدارس دخترانه درحال اجراست.

                                                                                              


کلمات کلیدی:
ویتامینD     جوانشیر     افتتاحیه     رضوان    
تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >