همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت پویش ملی مبارزه با سرطان در شهرستان بوشهر برگزار شد

16 بهمن 1395
معاون فنی مرکز بهداشت استان : ورزش در بیماران مبتلا به سرطان سبب افزایش طول عمر آنها می گردد

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ معاون فنی مرکز بهداشت استان اظهار داشت: همایش پیاده روی همگانی بمناسبت پویش ملی مبارزه با سرطان وبا هدف ترویج ورزش در بین خانواده ها و ارتقاء آگاهی مردم در زمینه اهمیت تحرک در پیشگیری از سرطان برگزار شد .

دکتر محمد مهدی خواجه ئیان اضافه کرد: سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان محسوب می شود. رشد سریع و نگران کننده سرطان نیاز به توجه جدی هر جامعه ای دارد.. بنابراین کاملا روشن است که برای غلبه بر این بیماری خزنده و مرگبار نیاز به مشارکت تمامی آحاد جامعه و یک عزم ملی می باشد.

وی در رابطه با نقش ورزش در کنترل بیماری سرطان اظهارداشت: سی دقیقه ورزش متوسط تا شدید روزانه میتواند در پیشگیری بسیاری از سرطانها شما ر ا یاری کند. ورزش در بیماران مبتلا به سرطان نیز می تواند طول عمر آنها را به شدت افزایش دهد و از عود مجدد جلوگیری کند. اگر علاقه مند هستید به مبارزه با سرطان بپردازید یا از ابتلا به آن مصون بمانید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید .

دراین حرکت فرهنگی،اجتماعی و ورزشی که با هدف حساس سازی و توجه بیشتر مردم نسبت به شعار هفته ملی سرطان(اصلاح باورها، راه مبارزه با سرطان)درروز پنج شنبه مورخ 14بهمن ماه برگزار شد معاون فنی ومدیرگروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان ،سرپرست وپرسنل مرکز بهداشت شهرستان ،و جمع کثیری از مردم از مسیر پارک صدف تا پارک مرجان پیاده روی نمودند.

در پایان به شرکت کنندگان در این همایش به قید قرعه جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.


کلمات کلیدی:
همایش     سرطان     خواجه     ئیان        
تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >