مراسم پیاده روی به مناسبت هفته دیابت در شهر چغادک برگزار شد

9 آذر 1397
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت چغادک گفت :به مناسبت هفته دیابت، مراسم پیاده روی بانوان در این شهر برگزار شد.

سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت چغادک  در حاشیه این مراسم گفت: برگزاری اینگونه مراسم‌ها باعث افزایش سواد سلامت مردم در خصوص بیماری‌ها و تقویت خود مراقبتی در آن‌ها می‌شود.
زهرا شبانی با اشاره به اینکه دیابت یکی از بیماری‌هایی است که می‌توان به سادگی از آن پیشگیری کرد اظهار داشت : ممکن است افراد بسیاری در اطراف ما از قند خون بالای خود اطلاع نداشته باشند که این امر اهمیت اطلاع رسانی درمورد دیابت را پر رنگتر می‌کند عواملی از جمله تغذیه ناصحیح ،چاقی ،افزایش وزن ،بی تحرکی،استعمال دخانیات، مصرف بی رویه نوشیدنی های الکلی و...در ابتلای به دیابت می تواند دخیل باشد که تشخیص دیرهنگام بیماری روند درمان وبهبودی را دشوارتر می کند.
ایشان اضافه کرد: باتوجه به اینکه این بیماری درمان قطعی نداشته اما می توان با برنامه غذایی صحیح ،ورزش مناسب وکاهش وزن آن  را کمتر نمود تا از یک زندگی فعال وبا نشاط محروم نشده وبا تشخیص زودرس از بروز عوارض مرگ بار وناتوان کننده بیماری  جلوگیری کرده وباعث سلامتی  وبهبودی فرد شویم .
این سرپرست آموزش به کار گیری روش زندگی سالم وتغییر رفتار جامعه در کاهش خطر ابتلای افراد به بیماری ها را بسیارحائز اهمیت دانست وبدلیل اینکه  مادران بهترین گزینه برای الگوی سبک صحیح زندگی در خانواده می باشند این مراسم با حضور بانوان شهر چغادک از مرکز خدمات جامع سلامت چغادک تا گلزار شهدا برگزار شد.


کلمات کلیدی:
زهرا.     شبانی     چغادک     دیابت     پیاده     روی    
تعداد بازدید:   ۴۰

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >