مساجد یکی از پایگاه های اصلی کانون سلامت محله به شمارمی آید

16 ارديبهشت 1398
مسئول بنیاد فرزانگان شهرستان بوشهر: در راستای تحقق واقعی مشارکت اجتماعی مردم در حوزه سلامت،مساجد یکی از پایگاه های اصلی کانون سلامت محله می باشد.

مسئول بنیاد فرزانگان شهرستان بوشهر در خصوص اهمیت تاسیس کانون سلامت محله اعلام داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای تحقق واقعی مشارکت اجتماعی مردم در حوزه سلامت، تأسیس کانون سلامت در کلیه محلات را در دستور کار خود قرار داده و مساجد یکی از پایگاه های اصلی این مشارکت به شمار می روند.
غلامحسین کروبی با تاکید بر اینکه اجتماعی شدن سلامت رویکرد نوینی برای کاهش ناعدالتی‌ها در عرصه سلامت است، اظهار داشت: در این عرصه به دنبال جلب مشارکت مردم در نهاینه کردن سلامت در همه‌ ابعاد آن هستیم.
وی با تشریح اهداف و دستورالعمل های تأسیس کانون سلامت محله، از نمازگزاران مسجد قرآن بوشهرخواست تا با ثبت نام و شرکت در انتخابات، آمادگی داوطلبانه خود را برای مشارکت در بخش سلامت محقق نمایند.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت خیبر در جمع نمازگزاران بیان داشت: عوامل فردی، سن، جنس و ژنتیک تنها ۲۵ درصد بر سلامت افراد تاثیرگذار است و ۷۵ درصد باقیمانده به متولیان دستگاه‌های اجرایی دیگر باز می‌گردد. به همین دلیل مجامع سلامت در سطح ملی و استانی در راستای جلب مشارکت تمامی ارکان تاثیرگذار در سلامت مردم تشکیل شده و نکته‌ مهم این است که هر دستگاه و سازمانی در هر کاری سلامت مردم را ببیند.
نسرین شبانکاره با تاکید بر اینکه نوع مشارکت مردم در کانونهای سلامت محله باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد تا بتوان به اهداف مورد نظر در جلب مشارکت مردم در ارتقای سلامت جامعه دست پیدا کرد، اظهارکرد: تاکنون کانون‌های مختلف از جمله دیابت، سالمندی، پیشگیری از مصرف دخانیات و کودک و مادر به صورت نمونه در برخی مناطق کشور تشکیل شده که بسیار تاثیر گذار بوده است.


کلمات کلیدی:
کروبی     کانون.سلامت.محله     مرکز.خیبر    
تعداد بازدید:   ۱۸

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >