روز جهانی بهداشت حرفه ای

تاریخ نامه: 8 ارديبهشت 1397
شماره نامه:
 
عمومی  |   
بهبود ایمنی و بهداشت کارگران جوان و خاتمه دادن به کار کودکان- نسل ایمن و سالم
 
در بیشتر کشورهای جهان، کار کودک شامل کار در مزارع، کارخانه‌ها، معادن و بخش‌های خدماتی است و مشاغل کاذبی چون دستفروشی را هم در بر می‌گیرد؛ کودکان کار اکثرا به صورت آزاد یا خیابانی، نیمه وقت و تمام وقت، فصلی و کارمزد مشغول کار هستند.
  
فردی که از کودکی به جای تحصیل و تفریح، موظف به تامین اقتصادی و معیشتی خود و خانواده خود است، کودکی خود را تباه شده می‌بیند و هیچگاه فرصتی برای آموزش و پرورش یا مهارت آموزی که بتواند تامین کننده ضمانت شغلی او در آینده باشد، پیدا نمی‌کند.
متاسفانه کودکان کاری که به منظور کسب درآمد به فعالیت‌های تولیدی، خدماتی یا مشاغل کاذب روی می‌آورند، از بسیاری از حقوق اولیه انسانی، حق آموزش و تحصیل باز می‌مانند، سلامت جسمی و روانی این کودکان به شدت در معرض انواع آسیب‌ها و خشونت‌های جسمی و حتی جنسی قرار می‌گیرد و در آینده با افسردگی، سوء تغذیه و انواع بیماری‌های روحی و جسمی مواجه می‌شوند.
 
 
امسال روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ایو روز جهانی مبارزه با کودکان کارهر دو در کمپانی برای بهبود ایمنی و بهداشت کارگران جوان و خاتمه دادن به کار کودکان، به یک دیگر محلق شدند.                               .
اهداف کمپین تسریح در دستیابی به هدف توسعه پایدار  با اجرای  محیط کاری ایمن و مطمئن برای تمامی کارگران تا سال ۲۰۳۰ و برای پایان دادن به تمام انواع کار کودکان تا سال 2025 است. دسترسی بر این اهداف به نفع نسل بعدی نیروی کار جهانی، نیاز به رویکردی هماهنگ و یکپارچه برای حذف کار کودکان و ارتقاء فرهنگ پیشگیری از ایمنی و بهداشت حرفه ایدارد..                                                            .
۵۴۱میلیون کارگر جوان (در رنج سنی ۱۲ الی ۱۵ سال) که شامل ۳۷میلیون کودک در شغل های کار کودک پرخطر است، که بیش از ۱۵ درصد نیروی کار جهانی را تشکیل می دهد.و نسبت به کارگران بزرگتر (بالای ۲۵ سال) ، حدود ۴۰ درصد بیشتر از صدمات شغلی غیر کشنده رنج می برند.                                      .
بسیاری از عوامل مختلف جوانان را نسبت به خطرات ایمنی و بهداشت شغلی آسیب پذیر می کند که عبارتند از:  مرحله رشد فیزیکی و روانی نبود آموزش و تجربه کاری آگاهی محدود از خطرات مربوط به کار و فقدان قدرت مذاکره و چانه زنی باعث میشود  که کارگران جوان ،شغل ها و وظایف پرخطر با شرایط بد کاری را بپذیرند.                            .
کمپین روز ایمنی ۲۰۱۸ اهمیت حیاتی برای رسیدگی به این چالش ها و بهبود ایمنی و سلامت کارگران جوان ، نه تنها برای ارتقاع اشتغال جوانان مناسب و معقول است بلکه به پیوند تلاش های برای مبارزه با کارهای خطرات و انواع مشکل های دیگر کار کودکان را بر جسته می کند.
    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1397

تعداد بازدید:   ۱
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >