معاون مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
اجرای طرح هرخانه یک پایگاه سلامت باعث افزایش سطح سواد سلامت خانواده ها می شود

31 شهريور 1399

معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: در برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت افراد آموزش های لازم را برای مراقبت از سلامت خود ، خانواده و جامعه فرا میگیرند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: مهندس حمیدحبیبی نیا بیان داشت:ایده هرخانه یک پایگاه سلامت ، به دنبال گسترش مشارکت آگاهانه مردم در عرصه تامین ، حفظ و ارتقای سلامت در تمامی خانه های کشور است که در این برنامه ، هر خانواده یک نفر رابه عنوان " سفیر سلامت خانواده " معرفی کرده وآموزش های لازم را برای مراقبت از سلامت خود ، خانواده و جامعه فرا  یگیرد.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر هدف اصلی از اجرای این برنامه را اجتماعی شدن و مشارکت مردم در برنامه های سلامت دانست و بیان داشت: در حوزه های مختلف وقتی مردم در کنار دولت قرار گرفته اند توانسته اند بسیاری از مشکلات را به راحتی حل کنند چون مردم بسیاری از راهکارها را درک می کنند .
کارشناس مسئول واحد آموزش وارتقاء سلامت اساساً اولين راهبرد عمده در تدوين، طراحي و اجراي برنامه هاي توانمندسازي، آموزش است. دسترسي مردم به اطلاعات بهداشتي يك گام كليدي در فرايند توانمندسازي به حساب مي آيد لذا برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت به منظور ترویج خودمراقبتی به عنوان یک رویکرد سلامت متكی بر مردم طراحی و ابلاغ گردیده است.
زهرا رنجبردهقان درخصوص  دستور العمل برنامه ، شرح وظایف و راهکارهای تحقق اهداف برنامه سفیران سلامت خانواده بیان داشت: برنامه هرخانه یک پایگاه با رویکرد تربیت سفیر سلامت خانواده ، تربیت رابط سلامت محله و آموزش دانشجودر نظر گرفته شده و اجرایی خواهد شد.
جلسه توجیهی برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت با حضور رئیس ،معاون فنی مرکز بهداشت و سرپرستان مراکز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل تشکیل جلسات،  بوسیله ویدیو کنفرانس برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-3000


کلمات کلیدی:
هرخانه     یک     پایگاه     سلامت     مهندس     حمیدحبیبی    
نیا     شارکت     آگاهانه    

تاریخ بروز رسانی:   31 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >