(سلامت ما، سلامت سیاره ما) موضوع همگانی سلامت جهت مشارکت و همکاری همه سازمان ها و مردم می باشد

15 ارديبهشت 1401
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: (سلامت ما، سلامت سیاره ما) موضوع همگانی سلامت جهت مشارکت و همکاری همه سازمان ها و مردم می باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: معاون فنی مرکز بهداشت در نشست درون بخشی هفته سلامت، با اشاره به اینکه شعار امسال هفته سلامت «سلامت ما، سلامت سیاره ما» اعلام شده است، گفت: سلامت موضوعی همگانی است و تحقق اهداف این حوزه با مشارکت و همکاری همه سازمان ها و مردم محقق می شود.

وی ضمن گرامیداشت این هفته بیان داشت: اقدامات خطرآفرین انسانها از جمله ایجاد آلودگی هوا ، آبهای زیر زمینی ، فرسایش خاک ، رها کردن مواد آلاینده از جمله بطری ها و مواد پلاستیکی در محیط زیست ، سلامت  ، تغذیه و امنیت غذایی انسانها را به خطر می اندازد.

معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: هفته سلامت را فرصت مناسبی برای ارائه عملکرد حوزه سلامت و تبیین برنامه های سالانه بر اساس شعار سال عنوان کرد و افزود: دلیل انتخاب این شعار از سوی سازمان جهانی بهداشت، بحران های آب و هوایی شدید، تخریب زمین و کمبود آب است که سبب جابجایی مردم شده و بر سلامت آنها تأثیر می گذارد.

کارشناس مسئول واحد آموزش سلامت به تبیین عناوین هفته سلامت و تشریح برنامه های هفته مذکور پرداخت.و عنوان داشت برنامه های پیشنهادی تدوین شده شامل،گرامیداشت زنگ سلامت در دبستان پسرانه شهید ناخدا عباس، حضور در مرقد مطهر قبور شهدا و تجدید میثاق با آرمان های امام خمینی(ره)،دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر،برگزاری جلسات آموزشی در  کلیه مراکز خدمات جامع سلامت برای تمامی گروه های هدف با موضوعات (جمعیت و فرزندآوری تغذیه سالم- سلامت روان ، اعتیاد و مواد مخدر و ... )می باشد.

زهرا رنجبر دهقان تاکید داشت : همچنین قدردانی از خدمات تلاشگران حوزه سلامت در بخش های بهداشت دولتی و غیر دولتی،مصاحبه و گزارش رادیویی و تلویزیونی با کارکنان مرتبط با سلامت در مجموعه بهداشت،برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری با موضوع جمعیت،ارسال پیامک به عموم مردم ، چاپ مقاله در هفته نامه محلی، ارسال شعارها در فضای مجازی و .... از دیگر برنامه های این هفته می باشد.


کلمات کلیدی:
هفته     سلامت         آموزش     سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   18 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >