توان علمی و منابع مادی و غیر مادی هر جامعه بدون در نظر گرفتن جمعیت معنا دار نیست

29 آبان 1401
کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: توان علمی و منابع مادی و غیر مادی هر جامعه بدون در نظر گرفتن جمعیت معنا دار نیست.

آزیتا صفدران کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر درحسینیه پایگاه مقاومت بسیج محرم کره بند اظهار داشت: بحث جمعیت از مباحث مهم اجتماعی و اقتصادی در هر جامعه بوده و جمعیت از نظر ساخت ، ترکیب و توزیع از مولفه های اقتدار و استحکام ساخت درونی هر جامعه به شمار می رود.
وی اضافه داشت: توان علمی و منابع مادی و غیر مادی هر جامعه بدون در نظر گرفتن جمعیت معنا دار نیست زیرا انسان ها هستند که می توانند سرمایه ها را به کار گرفته و ان را به ارزش افزوده تبدیل کنند.
کارشناس سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: حفظ تعادل و پویایی  ساختار جمعیت ، اساسی ترین عامل در بر نامه ریزی توسعه است که سیاستهای جمعیتی با مسائلی همچون اشتغال ، در امد زایی ، مولد بودن ، آموزش ، مسکن ، امکانات رفاهی ، پیشرفت اقتصادی ، تغییرات اجتماعی ، تحولات محیط زیست و .... همراه است و عدم تعادل آن آسیب جدی است که جبران ان به راحتی امکان پذیر نیست.
صفدران توضیح داد: افزایش میانگین سنی جمعیت و کم شدن نسل جوان از مشکلاتی است که پیشرفت هر جامعه را با رکود مواجه می سازد .بنا براین هر چقدر هرم سنی جمعیتی قاعده بزرگتری داشته باشد.با افزایش  نسل جوان مولد در کنار پیشکسوتان سنی با تجربه   موفقیت در جامعه بیشتر خواهد بود .
این کارشناس خاطرنشان کرد: با هدف آشنایی با قانون حمایت از خانواده و. جوانی جمعیت و اهمیت فرزند آوری از دیدگاه های مختلف اجتماعی ،روانشناختی و دینی ،پیامدهای تک فرزندی ،استفاده از طب ایرانی و بهبود تغذیه با لحاظ نمودن سبک زندگی ایرانی  ، پیشگیری از سقط های عمدی  و اهمیت  درمان به موقع زوجین نابارور کلاس آموزشی  جهت ساکنین روستای کره بند برگزار گردید.


کلمات کلیدی:
آزیتا     صفدران         جمعیت         کره    
بند     سلامت     خانواده    

تاریخ بروز رسانی:   29 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >