تقدیر از کارفرمایان خویش فرما به مناسبت روز جهانی کار و کارگر

12 ارديبهشت 1402
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: بمناسبت روز جهانی بهداشت حرفه ای ،طی مراسمی از کارآفرینان کارگاههای کوچک تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: با توجه به شعار روز جهانی بهداشت حرفه ای "محیط کار ایمن و بهداشتی ، حق اساسی و بنیادی نیروی کار "،حمید حبیبی نیا ضمن تبریک وگرامیداشت روز جهانی کار و کارگر ،طی مراسمی از کارآفرینان کارگاههای کوچک زیر 20 نفر مانند تراشکاران ، در و پنجره سازان  و ... تقدیر نمود.
وی با اعلام اینکه کارفرمایان به عنوان یکی از اصلی ترین کارگاههای اشتغال زایی و رشد اقتصادی کشور عزیزمان هستندبیان داشت: اصلاح وضعیت ایمنی کارگاه ها و توزیع وسایل حفاظت فردی مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت در اولویت وظایف واحد بهداشت حرفه ای قراردارد.
این مقام مسئول صیانت از سلامت شاغلین کارگاه ها و کارخانجات را یکی از مسئولیت های مهم کارشناسان بهداشت حرفه ای خواند.
کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان با اشاره به اهمیت نظارت از کارگاه ها و پیشگیری از حوادث شغلی افزود: در این بازدید ها، بهداشت حرفه ای ، ایمنی کارکنان شاغل در کارخانه ها و کارگاه های بزرگ و کوچک را با حساسیت ویژه‌ای مورد ارزیابی قرار می هد.
گوهر افشین عنوان داشت: در شهرستان بوشهر 75 کارگاه بزرگ و 1240 کارگاه کوچک و خویش فرما فعال می باشد که در سال گذشته 12016 نیروی کار شاغل در زمینه ارگونومی، عوامل زیان آور محیط کار، استفاده از وسایل حفاظت فردی مناسب آموزش دیدند.
 او انجام معاینات سلامت شغلی شاغلین (طب کار) را از دیگر فعالیت های مهم این واحد برشمرد و اضافه داشت در سال گذشته 11753 نفر از کارگران سطح شهرستان مورد ارزیابی معاینات طب کار قرار گرفتند.


کلمات کلیدی:
روز     جهانی     بهداشت     حرفه     ای        
    کارفرمایان     خویش     فرما     روز     جهانی    
کار     و     کارگر    

تاریخ بروز رسانی:   12 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >