رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت:
زنگ سلامت در دبستان دخترانه شهید مصلحیان به مناسبت هفته سلامت 1403 نواخته شد.

2 ارديبهشت 1403

رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان بوشهر گفت: اگر خود مراقبتی را به عنوان یک اصل مهم مورد تاکید قرار دهیم کمک موثری در زمینه ارتقای شاخص های سلامت در شهرستان به عمل آورده ایم که شعار امسال ، سلامت خانواده با مردمی سازی می باشد.


مهندس حمید حبیی بیا افزود: باید مردم خوب بوشهر بویژه اهالی فرهنگ و دانش آموزان کوشا در ارتقای سطح سلامت شهرستان کمک کنند تا به اهداف خود در این زمینه برسیم.
وی تصریح کرد: لازم است در این راستا دانش آموزان نیز مانند سایر اقشار جامعه با اصول سلامتی و تغذیه سالم آشنا شوند و آن را در زندگی روزانه خود عملی کنند.
مهندس حبیبی نیا گفت :برگزاری کارگاه آموزش تغذیه سالم در مدارس و برپایی نمایشگاه سلامت، پاکسازی ساحل ، اجرای خونگیری، انجام غربالگری و خطر سنجی بیماریهای مزمن در ادارات شهرستان ، برگزاری مسابقه با موضوع طب ایرانی ، برگزاری همایش سلامت جهت عموم همشهریان  از برنامه های بزرگداشت این هفته دربوشهر برشمرد.
رئیس آموزش و پرورش استان نیز گفت: جایگاه امروز نظام سلامت در جامعه آنقدر ارزشمند است که نواخته شدن زنگ سلامت در مدارس نشان از اهمیت این موضوع دارد.
دکتر موحدی افزود: در آموزه های دینی نیز به موضوع سلامت تاکید بسیار شده تا انسان ها از بدو تولد تا پایان عمر، به این مهم باید توجه ویژه و اساسی داشته باشند چون سلامتی جسم موجب سلامت روح و روان می شود.
ایشان گفت مدیران مدارس و مربیان پرورشی باید به دانش آموزان خود در خصوص رعایت موازین بهداشتی و حفظ سلامت تاکید کرده و این اصل مهم را در محیط مدارس عملیاتی کنند.
در حاشیه این مراسم سفیران سلامت دانش آموز به اجرای سرود پراختند  ، نمایشگاه صبحانه سالم و میز بهداشت فردی و هنرهای دستی دانش آموزان  موضوع سلامت نیز دایر شده بود.
.


انتهای پیام/ح.گ3001
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
زنگ     سلامت/     مدرسه     مصلحیان/     رئیس     آموزش    
پرورش     استان     بوشهر/موحدی    

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >