رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر :
مراکز 19 گانه غربالگری تنبلی چشم کودکان در شهرستان بوشهر تکمیل و راه اندازی شد .

6 خرداد 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری اداره کل بهزیستی شهرستان بوشهر ، 19 واحد غربالگری تنبلی چشم را در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی تکمیل و راه اندازی نمود .به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر مهندس حمیدحبیبی نیا با اعلام این خبر افزود : به طور کلی آگاهی دادن والدین و همکاری آنها کلید موفقیت در درمان است ودرمان تنبلی چشم نیازمند همکاری تنگاتنگ والدین وپزشکان وکادر سلامت می باشد.
 وی در ادامه افزود: نکته مهم در درمان تنبلی چشم این است که هرچه سن کودک پایین تر باشد ، شانس درمان بیشتر است ومدت درمان نیز کوتاه تر می شود..
 مهندس حبیبی نیا اظهار داشت: بهترین سن برای تشخیص و درمان تنبلی چشم پیش از 5 سالگی است. به همین دلیل ، این دوره را سنین طلایی می نامند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: با اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان ۳ تا ۶ سال ، ضمن درمان بیماری تا قبل از 6 سالگی مخاطرات کم بینایی و نابینایی به حداقل ممکن خواهد رسید .
 مهندس حبیبی نیا افزود: فتاکید ما بر این است که خانواده های عزیز در سه سال پیاپی یعنی از سه‌ سالگی تا ۶ سالگی (هرساله) نسبت به مراجعه به پایگاه‌های مذکور و معاینه چشمان فرزندان خود توجه لازم را داشته باشند.
ایشان ضمن تشکر از همکاری و مشارکت خوب مدیر کل محترم بهزیستی در تکمیل و  راه اندازی واحد های غربالگری بیان داشتند : تکمیل کلیه مراکز به تجهیزات و آموزش مراقبین به حمدالله صورت پذیرفته است و صرفاً در سال گذشته  15661  کودک در  مراکز جامع خدمات سلامت  مورد معاینه قرار گرفتند که موجب شناسایی  339کودک مشکوک به تنبلی چشم شدیم و در این راستا این عزیزان به اپتومتریست ارجاع داده شده اند .
در مراسم افتتاحیه غربالگری تنبلی چشم کودکان 3تا6سال در مرکز خدمات جامع سلامت قدس ، رئیس و معاون اداره بهزیستی استان و شهرستان  حضور داشتند.
 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت : جهت معاینه و شناساسی تنبلی چشم کودک ، خانواده های عزیز ساکن در شهرستان بوشهر، با در دست داشتن شناسنامه کودک می توانند ، به  مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت  و خانه های بهداشت مراجعه فرمایند . ضمن اینکه  دوشنبه هر هفته نیز این خدمات تحت مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهر واقع در خیابان فاطمیه و با استفاده از دستگاه بینایی‌سنجی ارائه می گردد.
انتهای پیام/ ح.گ3001            
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    راه‌اندازی     /     غربالگری     چشم     /    
مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   6 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >