معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت:
فعالیت های انسان، موجب تغییرات چشمگیری در محیط زیست شده است

6 خرداد 1403
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: فعالیت های انسان، موجب تغییرات چشمگیری در محیط زیست شده است که از مهمترین آنها میتوان تغییرات اقلیمی را نام برد. به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهردر راستای شعار روز جهانی سازمان بهداشت کار ، دکتر علیرضا حاجیونی گفت: بر اساس گزارشهای مستند و موجود، از حیث سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و محیطی، تغییر اقلیم به عنوان یکی از مسائل پیچیده و تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف زندگی بشر مطرح است.
 وی افزود:پیش بینی شده است که این موضوع به طور روزافزون برای جوامع انسانی بر حسب بافت اقتصادی، اجتماعی و محیطی آنها، مشکلات و پیامد‌های مختلفی را به ویژه در بعد اقتصادی به همراه خواهد داشت.
وی تاکید کرد: که اگرچه موضوع نوسانات اقلیمی و اثرات اقتصادی آن‌ها در زندگی انسان موضوع جدیدی نیست، ولی قطعاً هزینه‌های مالی آن بسیار سنگین خواهد بود.
 دکتر حاجیونی گفت: تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین  نیز بطور مستقیم و غیرمستقیم بر روی اساسی ترین عوامل تعیین کننده سلامتی یعنی غذا، آب و هوا تأثیر خواهد گذاشت.
کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای  مرکز بهداشت شهرستان  بوشهرگفت : با توجه به تاکید سازمان جهانی کار و در واکنش به این تغییرات اقلیمی میبایست در سیاست‌گذاری‌ها بخصوص در حوزه ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، حتما پیوست تغییرات آب و هوایی وجود داشته باشد.
گوهر افشین اظهار داشت: ضروری است در تهیه دستورالعمل‌های جدید، حتما بحث تغییرات اقلیمی جدی گرفته شود.
ایشان بیان داشت: ما ضمن تاکید بر آموزش و اطلاع رسانی به تمامی مردم، گروههای کارگری و کارفرمایی و همه دوستداران سلامت محیط، بعنوان متولیان حوزه سلامت مصمم شده ایم با سازمان های مرتبط از جمله محیط زیست، برنامه‌های مشترکی را در این خصوص داشته باشیم و به هم افزایی در کاهش و کنترل مخاطرات آب و هوایی برسیم.
ایشان اظهار امیدواری کردند که در سال جاری و به مدد سیاستگزاری های کلان بالادستی، اتفاقات خوبی در گستره سلامت محیط و کار بیفتد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر ،  گفت متناظر با شعار امسال سازمان جهانی کار و  با هدف «کنترل اثرات تحولات اقلیمی بر سلامت کارگران»، رعایت اصول و استانداردهای شغلی در محیط های کاری را در دستور کار کارشناسان این حوزه قرار داد.
صادق پورسالم تاکید کرد: بیش از ۷۰ درصد کارگران، در معرض خطرات ناشی از تغییر اقلیم هستند و اقدامات ایمنی، هنوز تاثیری بر مهار مخاطرات ایجاد شده برای آنان نداشته است.
وی بیان داشت :تغییرات اقلیمی مشکلات زیادی را برای کارگران ایجاد کرده است و انواع مشاغل در ایران نیز از این امر مصون نیستند. ایشان با گستردگی حوزه نفوذ این تغییرات اقلیمی بر سلامت کارگران اضافه کردند: کار در محیط‌های باز مثل پالایشگاه و پتروشیمی‌ها، کارگران فولادی و فلزی و معادن، و کارگران بنادر و کشتی‌ها، کارگران شیلات و کارگران ساختمانی، همه و همه می‌توانند در معرض مخاطرات آب و هوایی شدید قرار بگیرند

انتهای پیام/ ح.گ3001

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
مرکز     بهداشت     شهرستان     بوشهر/تغیییرات     اقلیمی/دکترعلیرضا     حاجیونی    

تاریخ بروز رسانی:   6 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >