افتتاح واحد ارزیابی تکامل کودکان با تست بیلی به مناسبت هفته جمعیت

22 ارديبهشت 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهرگفت: به مناسبت هفته جمعیت واحد ارزیابی تکامل کودکان با تست بیلی در شهرستان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: مهندس حبیبی نیا بیان داشت: دستیابی به تمامیت رشد و تکامل ،‌از اجزاء اولیه حقوق کودک به شمار می رود .دوران کودکی خصوصاً ۳ سال اول زندگی ، دوران بسیار مهم و غیرقابل برگشتی در روند رشد و تکامل کودک است و غربالگری ،ارجاع و مداخلات زودهنگام در اختلالات کودکان اهمیت بسزایی دارد.
این مقام مسئول اظهار داشت: Bayley (تست ارزیابی تکامل کودکان) یکی از آزمون های معتبر جهانی است که علاوه بر حیطه های تکاملی از شاخص های روان سنجی بالایی نیز برخوردار است.
وی افزود:در همه مراکز خدمات جامع سلامت طی مراقبت های دوره ای کودکان زیر 5 سال ، پرسشنامه تکامل برای آنها تکمیل می شود و در صورت نیاز به بررسی های تخصصی تر به پزشک معین ارجاع داده می شود .و پس از بررسی توسط پزشک معین ( متخصص اطفال )در صورت نیاز برای انجام آزمون Bayley  و تشخیص درمان و ادامه مراقبتها به مرکز بیلی شهرستان معرفی می گردد.
حمید حبیبی نیا خاطر نشان کرد:این واحد با حضور آقای دکتر برجویی، معاون بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر وخانم دکترفیروز بخت متخصص اطفال و پزشک معین طرح و همچنین کارشناسان سلامت خانوده ( سلامت کودک و ترویج تغذیه با شیر مادر) استان و شهرستان و در محل مرکز خدمات جامع سلامت قدس راه اندازی گردید.
 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: واحد ارزیابی تکامل کودکان با تست بیلی در روزهای چهارشنبه هر هفته با حضور کارشناس بیلی آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد .          


کلمات کلیدی:
افتتاح     واحد     ارزیابی     تکامل     کودکان     با    
تست         بیلی     هفته     ملی        
جمعیت    

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >